Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy - Strona Główna

Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie


Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy” jest organizacją zrzeszającą miłośników polskiej historii i tradycji, wielbicieli egzotycznego piękna Europy Środkowej i Wschodniej oraz ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los rodaków. Stąd staramy się w naszej działalności łączyć obcowanie z pięknem Kresów z pomocą dla Polaków, którzy pozostali za przesuniętą na zachód granicą, do dziś borykając się z niezliczonymi trudnościami i problemami. Zapraszamy do współpracy wszystkich pragnących pomóc w tym dziele, oferując w zamian – poza satysfakcją – możliwość rozwoju i udział w kresowej przygodzie.Praktyki metodyczne dla nauczycieli j. polskiego z Ukrainy #3

6 - 11 maja 2018


W dniach od 06.05 do 11.05. 2018 r. na zaproszenie KRESOW przebywały w Krakowie nauczycielki języka polskiego z Drohobycza i Żytomierza - podopieczne Ogolnoukrainskiego Koordynacyjno-Metodycznego Centrum Nauczania Języka i Kultury Polskiej w Drohobyczu.
Panie odbyły pięciodniową praktykę metodyczno-językową w Szkole Podstawowej nr 158 na ulicy Strąkowej w Krakowie pod kierunkiem nauczycieli Szkoły. W czasie praktyki miały możliwość zapoznania się z organizacją szkoły, uczestniczenia w lekcjach a także osobistego przepro-
wadzenia lekcji języka polskiego jako obcego. Oprócz praktyki panie zwiedzały Kraków, odwiedzały księgarnie i wydawców podręcznikow do nauki języka polskiego, spotkały się także z członkami zarządu KRESOW. KRESY jako organizator praktyk zapewniły gościom opiekę, zakwaterowanie, wyżywienie i bilety komunikacji miejskiej.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Praktyki metodyczno-jezykowe dla nauczycieli z Ukrainy #2

22.04 -26.04.2018


W dniach 22 do 26.04 2018 r. gościliśmy w Krakowie dwie nauczycielki języka polskiego delegowane przez Ogólnoukrainskie Koordynacyjno-Metodyczne Centrum Nauczania Języka i Kultury Polskiej w Drohobyczu . Panie odbyły w ZSOI na ul. Strąkowej w Krakowie  czterodniową praktykę zawodową  w dziedzinie nauczania języka polskiego.

W czasie praktyki  miały możliwość  zapoznania się z funkcjonowaniem szkoły, uczestnictwa w lekcjach języka polskiego i w lekcjach języka polskiego jako obcego , a także osobistego przeprowadzenia tych zajęć.

Oprócz praktyki w szkole zaproszone osoby miały również  okazję krótkiego zwiedzenia Krakowa przy pięknej pogodzie i wzięcia udziału w programie  naukowo-kulturalnym przygotowanym  przez Centrum w Drohobyczu. Nasze Stowarzyszenie było pośrednikiem w nawiązaniu kontaktu ze szkołą, zapewniło Gościom zakwaterowanie, wyżywienie , bilety na komunikację miejską i opiekę.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Przekaż 1% podatku na naszą działalnośćKRS: 0000114542

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszej działalności.

Każdego roku znaczna część naszych działań może być realizowana właśnie dzięki środkom z 1% podatku. Transport i wysyłka darów, kolonie i zajęcia edukacyjne dla dzieci, zapomogi dla potrzebujących, praktyki dla nauczycieli i wiele innych - nie mogłyby być realizowane bez Państwa wsparcia.

Dziękujemy za wszelką pomoc i obiecujemy dołożyć starań aby uzyskane środki zostały jak najlepiej wykorzystane.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------Starsze Nowości